Poskytované služby jsou zaměřeny na výživu jako faktor prevence vzniku onemocnění či výživu léčebnou zaměřenou na již přítomná onemocnění či následky, které mohou onemocnění přinášet.

Služby jsou určeny dětem, dospělým, seniorům a všem, kteří mají zájem stát se zodpovědnými za své zdraví a změnit životní styl či musejí změnit stravovací návyky v rámci léčby různých onemocnění.

Výživa dětí

Výživa na počátku života ovlivňuje zdraví jedince v dalších letech. V současné době není pochyb o tom, že nejlepším způsobem výživy kojence je kojení. S postupným růstem a vývojem dítěte se však výživové nároky mění a je velmi důležité vytvořit správné stravovací návyky již v tomto období.

Výživa v těhotenství a při kojení

Stav výživy významně ovlivňuje průběh těhotenství a vývoj plodu. Na preventivní význam správné výživy je však nutné myslet ještě před těhotenstvím, neboť stav výživy matky se může stát dlouhodobě působícím faktorem ovlivňujícím zdravotní stav dítěte nejen na počátku života, ale také v období dospělosti. Neméně důležitou se stává výživa ženy po porodu během kojení, ale také po jeho ukončení.

Alternativní směry stravování

Dlouhodobé praktikování alternativních způsobů stravování může mít pozitivní, ale také negativní důsledky na zdravotní stav jedince. Záleží na mnohých faktorech, které je nutné zohlednit, aby takto vedená výživa nepředstavovala riziko.

Výživa v prevenci a léčbě onemocnění

Výživa je faktorem, který má značný vliv na zdravotní stav jedince. Stejně tak jako má výživa preventivní charakter je nedílnou součástí léčby mnohých onemocnění či poruch.

Věnujte pozornost svému zdraví a zdraví svých blízkých v rámci prevence či léčby:

  • podvýživy, nadváhy či obezity
  • vysokého krevného tlaku
  • vysoké hladiny krevních lipidů
  • cukrovky
  • osteoporózy
  • potravinových alergií
  • potravinových intolerancí

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.  Souhlasím  Více informací